cheddars فرهنگ برنامه بازیگران راهیان نور

cheddars: فرهنگ برنامه بازیگران راهیان نور مناطق عملیاتی کهگیلویه و بویراحمد راهیان نور مناطق جنگی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی آجیل‌ وایتکسی هم داریم!؟

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل شایعه استفاده از وایتکس رقیق شده است در آجیل‌های کهنه و قدیمی جهت فروش دوباره و عرضه به بازار را تکذیب کرد. 

آجیل‌ وایتکسی هم داریم!؟

آجیل وایتکسی هم داریم!؟

عبارات مهم : رطوبت

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل شایعه استفاده از وایتکس رقیق شده است در آجیل های کهنه و قدیمی جهت فروش دوباره و عرضه به بازار را تکذیب کرد.

اخیرا مباحثی مبنی بر اینکه “فروشندگان آجیل و خشکبار به باعث آنکه محصول سال های گذشته روی دستشان باقی مانده و به علت خشک شدن قابل عرضه نیست، آن را با وایتکس رقیق شده است و آب مخلوط می کنند تا بعد از خشک شدن رطوبتی را به آجیل های کهنه خود برگردانند”، مطرح شده است که مصطفی احمدی در این زمینه به ایسنا گفت: به شدت این عنوان را تکذیب می کنم، آیا که به هیچ وجه امکان آن از نظر فنی وجود ندارد و اگر آجیل و خشکباری که فرآوری شده است باشد رطوبت داده شود، به طور کلی از بین می رود و اساسا امکان چنین کاری وجود ندارد.

وی افزود: آجیل و خشکبار خام و فرآوری نشده تا دو سال توانایی نگهداری دارد ولی اگر این محصولات فرآوری شود، حداکثر مدت نگهداری آن شش ماه خواهد بود.

آجیل‌ وایتکسی هم داریم!؟

آجیلی رو دست مان نمانده که دوباره فرآوری کنیم

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل تصریح کرد: هیچ یک از فروشندگان آجیل چنین کاری با محصول خود نمی کنند، چراکه اگر ذره ای امکان فروش آجیل و خشکبار کهنه سال قبل به وانت بارها و با یک سوم قیمت وجود داشته باشد، در صورت رطوبت دیدن هیچ کاری دیگر با آن نمی شود کرد و به ضایعات زباله تبدیل می شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان خشکبار و آجیل شایعه استفاده از وایتکس رقیق شده است در آجیل‌های کهنه و قدیمی جهت فروش دوباره و عرضه به بازار را تکذیب کرد. 

به گفته احمدی، مردم نباید به چنین شایعاتی به آسانی توجه کنند و بر اساس آن تصمیم گیری کنند، چراکه نه تنها امکان انجام چنین کاری وجود ندارد بلکه طی دو سال گذشته بازار آجیل و خشکبار به حدی پر رونق و مشتری بوده است که هیچ محصولی از سال قبل باقی نمانده و هم اکنون هیچ موجودی از پارسال نداریم.

به گزارش ایسنا، بر اساس آخرین آمار انتشار یافته از سوی مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت جهاد کشاورزی، طی ۱۲ ماهه سال گذشته ۱۳۰ هزار ۱۸۸ تن پسته به ارزش یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون و ۴۴ هزار دلار به کشورهای متفاوت صادر شده است است که نسبت به سال گذشته با کم کردن ۵.۲۶ درصد از نظر وزنی و ۷.۵۶ درصد از نظر ارزشی مواجه شده است است.

ایسنا

واژه های کلیدی: رطوبت | آجیل و خشکبار | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog